Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokümanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

29 Haziran 2010

GSK Aşı Klinik Araştırma Merkezi Hacettepe Teknokent'te Faaliyete Geçti SocialDoctors İçerisinde Paylaş

Türkiye’nin aşı alanındaki bilim adamlarının önderliğinde ve Hacettepe Teknokent A.Ş. işbirliği ile Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te faaliyete geçen GSK Aşı Klinik Araştırma Merkezi, yenilikçi aşı Ar – Ge’si alanında Türkiye’de bilgi birikiminin artmasına ve altyapının güçlenmesine ciddi katkılarda bulunacak. Merkez, aşı alanında uluslararası klinik araştırma çalışmalarına Türkiye’den katılım olmasını sağlarken, Türkiye’deki ulusal araştırmaların da hayata geçmesine yardımcı olacak.

Öncelikle, yeni geliştirilen aşıların etkinlik ve güvenilirlik verilerinin oluşturulması için ulusal klinik araştırmalar gerçekleşecek. Uluslararası klinik araştırmalara da Türkiye’den katılım olması sağlanacak. Türk ve yabancı bilim insanları arasında işbirliği ve ortak çalışma platformları güçlenecek.

Ayrıca Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin önderliği ve işbirliği ile, bilim insanlarının klinik araştırma projelerinin hayata geçirilmesine destek verilecek.

Bu merkezin bir başka katkısı da enfeksiyon hastalıkları ve kullanılan aşıların uygulama sonuçları hakkında Türkiye’de ihtiyaç duyulan sağlıklı verilerin ortaya çıkması olacak.

« Geri

Klinik Araştırmalar Derneği © 2006-2007 PLEKSUS