?Denetime Hazırlık Eğitim Toplantısı? Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Novo Nordisk işbirliği ile İstanbul?da gerçekleşti. - Klinik Araştırmalar Derneği
   
Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
Klinik Araştırma nedir?
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokömanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

11 Ocak 2016

?Denetime Hazırlık Eğitim Toplantısı? Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Novo Nordisk işbirliği ile İstanbul?da gerçekleşti. SocialDoctors İçerisinde Paylaş

Katılımcılar, otorite denetimlerini T.C. Sağlık Bakanlığı perspektifinden dinleme fırsatı yakalarken daha önce ulusal ve uluslararası denetimlere katılan hekimler de tecrübelerini ve iyi uygulama örneklerini paylaştı.

Toplantı boyunca, Türkiye?nin klinik araştırmalardaki önemli konumu, mevcut kalite sistemleri, kaynak aktarımı ve faz 1 sertifikasyon süreçleri ve farklı otorite denetim süreçleri görüşüldü.

İlave olarak yapılan atölye çalışmaları ile denetimlerde sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları tartışıldı. 

Toplantıya konuşmacı olarak katılan ve geçmiş yıllara ait EMA denetimi deneyimlerini paylaşan Prof. Dr. Hamdi Akan toplantıyla ilgili şunları söyledi: "Türkiye'de yıllardır süren Klinik Araştırma Eğitimleri genellikle İyi Klinik Uygulamalar etrafında yoğunlaşmış olup, denetim eğitimi önemine karşın çok seyrek tartışılan bir konu idi. Bu toplantı, denetimin gerek teoriği ve pratiğini yansıtması, gerekse atölye çalışmaları ile desteklenmesi nedeni ile önemli bir eksikliği giderdi. Uluslararası Klinik Araştırma dünyasına giderek daha çok açıldığımız bu dönemde, denetimlerle ilgili bu gibi toplantıların yapılması, klinik araştırma kalitemizin artmasında önemli bir destek sağlayacaktır.??

« GeriKlinik Araştırmalar Derneği © 2006-2017 Bilimsel Bilişim