Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokümanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

30 Mart 2015

2. Ulusal Klinik Araştırmalar Kongresi başarı ile tamamlandı.. SocialDoctors İçerisinde Paylaş


27-28 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul'da düzenlediğimiz 2. Ulusal Klinik Araştırmalar Kongresi sona erdi. Kongreye katılan 300 civarında katılımcı ile 2 gün boyunca ilaç ve ilaç dışı klinik araştırmaları tartışırken, 1 ay önce yapılan Klinik Araştırmalar Çalıştayı hakkında ayrıntılı bilgi edindik ve çalıştay kitabını katılımcılara ulaştırdık. Yine Kongre için hazırlanan Klinik Araştırmalar El Kitabı ve İKU Dergisi özel sayısı da katılımcılara sunuldu. Kongrenin ilk günü ağırlıklı olarak İlaç dışı klinik araştırmalar; özellikle Tıbbi Cihaz Araştırmaları üzerinde duruldu. Bu oturum canlı yayınla ExpoMED'de de yayınlandı. Bireyselleşen Tıp konusu ve  Kozmetik, Bitkisel Ürünler, kök hücre, aşılar, BY/BE de üzerinde durulan konular oldu. İkinci gün ise özellikle Çalıştayın sunulduğu ve ilaç klinik araştırmalarının tartışıldığı gün oldu. Klinik Araştırmalarda şeffaflık, digital platformlar, araştırıcı çalışmaları ve Avrupa Direktifi günün konuları arasında idi. İkinci günün en anlamlı oturumu ise gönüllülerin yer aldığı oturum oldu.   
Kongre aslında 25-26 Mart tarihlerinde Roche firması tarafından düzenlenen Temel İyi Klinik Araştırmalar Kursu ile başlamıştı.
 
Kongremiz Sağlık Bakanlığının değerli yöneticilerinin de katılımı ile daha da güç kazandı ve iki günün sonunda Derneğimizin tüm tarafları aynı platformda buluşturma hedefine ulaşmamızı sağladı.

3. Ulusal Kongrede buluşma dileği ile,

« Geri

Klinik Araştırmalar Derneği © 2006-2007 PLEKSUS