Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokümanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

30 Haziran 2014

Klinik Araştırmalar Derneği BIO Convention 2014 Türkiye Heyeti’nde görev aldı SocialDoctors İçerisinde Paylaş

Biyoteknoloji konusunda dünyanın en önemli etkinliklerinden biri kabul edilen Uluslararası Biyoteknoloji Kongre ve Fuarı (BIO International Convention 2014) ABD’nin San Diego kentinde 23- 26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi.
Etkinliğe Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın (TYDTA) koordinasyonu ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz başkanlığında katılım gösteren Türkiye Heyeti dahilinde, üst düzey hükümet yetkilileri, ilaç şirketleri ve sektör dernekleri yanında derneğimiz de temsil edildi. 

Tüm dünyadan yaklaşık 15 bin ziyaretçinin katıldığı BIO 2014’teki Türkiye Standı’nda ülkenin 2023 vizyonu çerçevesinde ilaç ve biyoteknoloji sektörü, yatırım fırsatları ve teşviklerin konu alındığı panel ve oturumlar düzenlendi. Türkiye'de Ar-Ge merkezi kurarak ilaç üretimi yapacak şirketlere, devletin 7 yıl boyunca alım garantisi vereceği yeni bir teşvik modeline geçileceğini belirten Yılmaz, 'Kamu olarak sağlıkta yılda 8 milyar dolarlık alım yapıyoruz. Bu alım gücümüzü fırsata çevirerek Türkiye'yi yüksek teknolojide yeni bir üs haline getireceğiz. 25 farklı stratejik alanda yeni teşvikler ve dönüşüm programları olacak' dedi.

 

« Geri

Klinik Araştırmalar Derneği © 2006-2007 PLEKSUS