Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokümanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

18 Nisan 2014

Klinik Araştırmalar Dairesi Faz Çalışmaları Birimi, üç ayrı birim olarak yeniden yapılandırıldı.. SocialDoctors İçerisinde Paylaş

Klinik Araştırmalar Dairesi Faz Çalışmaları Birimi, üç ayrı birim olarak yeniden yapılandırılmıştır. Daha önce Faz Çalışmaları Birimi tarafından yürütülen faaliyetler, yeni kurulan İlk Uygunluk Değerlendirme Birimi, Değişiklik Değerlendirme Birimi, Veri Kayıt ve Güvenlilik Takibi Birimi arasında paylaştırılmıştır. Bu değişiklik Kurumumuzun evrak yönetimi sistemine de yansıtılmıştır. 24 Mart 2014 tarihinden itibaren başvuruların bu birimlere yapılması gerekmektedir.

Araştırma ürünü ithalatı başvuruları Veri Kayıt ve Güvenlilik Takibi Birimine yapılacaktır.

Araştırma başvurusu onaylanana kadar, söz konusu araştırma ile ilgili tüm başvurular İlk Uygunluk Değerlendirme Birimine yapılacaktır. Araştırmanın koşullu olarak uygun bulunması halinde, koşul yerine getirilene kadar başvuruların İlk Uygunluk Değerlendirme Birimine yapılmasına devam edilecektir.

Onaylanmış araştırmalarla ilgili güvenlilik bildirimleri (CAO, SUSAR vb.) ve yıllık güvenlilik raporları ile monitör, saha görevlisi, araştırma eczacısı, araştırma hemşiresi, yardımcı araştırmacı görevlendirmeleri hakkında başvurular Veri Kayıt ve Güvenlilik Takibi Birimine yapılacaktır. Klinik araştırma eğitim programları hakkındaki başvurular Veri Kayıt ve Güvenlilik Takibi Birimine yapılacaktır.

Onaylanmış araştırmalarla ilgili “önemli değişiklik” statüsündeki işlemler için başvurular Değişiklik Değerlendirme Birimine yapılacaktır. Sorumlu araştırmacı değişiklikleri, sigorta süresinin uzatılması, hasta kartı/günlüğü, gönüllü sayısı artırımı, araştırma broşürü değişiklikleri, ülkemizde uygulanmayacak ve güvenlilik bildirimi içermeyen belgeler için başvurular Değişiklik Değerlendirme Birimine yapılacaktır. Depo ve arşiv işleri hakkındaki başvurular da Değişiklik Değerlendirme Birimine yapılmalıdır.

Ücret yatırılması gereken başvurularda, dekont başvuru dosyasına üç (3) nüsha olarak eklenmelidir (2 asıl-1 fotokopi).

« Geri

Klinik Araştırmalar Derneği © 2006-2007 PLEKSUS