AkademiKA-Kazakistan Uluslararası eğitim toplantısı yapıldı.. - Klinik Araştırmalar Derneği
   
Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
Klinik Araştırma nedir?
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokömanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

24 Haziran 2013

AkademiKA-Kazakistan Uluslararası eğitim toplantısı yapıldı.. SocialDoctors İçerisinde Paylaş


Sanofi İlaçları tarafından yürütülen AkademiKA®  Klinik Araştırmalarda Doğru Uygulama Esasları Paylaşım Programı 10. yılında Kazakistan’dan gelen hekimlere 36 saatlik İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi düzenledi.  AkademiKA® International olarak adlandırılan bu eğitim modülü daha önce 4 kez İstanbul ve Dubai’de Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden hekimler için düzenlenmişti.

Kazakistan Sağlık Bakanlığı temsilcilerinin de katıldığı eğitimde ilgili yerel düzenlemelere göre 36 saatlik teorik dersler ve atölye çalışmalarından oluşan bir modül uygulandı.

AkademiKA® International eğitimi 2008 yılından beri Türkiye’den ihraç edilen bir eğitim programı olarak, Türkiye’nin klinik araştırmalarda uluslararası düzeyde de tanınmasına katkı sağlamaya devam etmektedir.

AkademiKA® Hakkında ; Klinik Araştırmalarda Doğru Uygulama Esasları Paylaşım Programı olarak adlandırılan AkademiKA®, klinik araştırmalar alanında evrensel ölçütlerle uyumlu altyapıya katkıda bulunmak amacıyla tasarlanmış bir araştırma destek programıdır. 2003 yılında başlatılan AkademiKA®, 10 yılda 33 kez Temel ve İleri Düzeylerde Türkçe ve İngilizce eğitim düzenlemiş ve 1700’e yakın katılımcı eğitimi başarı ile tamamlamıştır. 2008 yılından itibaren de AkademiKA®çeşitlenerek Eğitim yanında, Bilimsel Destek ve Ödüller alanlarında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Daha detaylı bilgi için: http://www.akademika.org/

« GeriKlinik Araştırmalar Derneği © 2006-2017 Bilimsel Bilişim